Jakie są zalety zatrudniania pracowników z Ukrainy?

Zatrudnienie Ukraińców jest cenne dla wielu pracodawców. Są to osoby z chęcią zarobku i sumiennością do pracy, lecz mieszkające na co dzień za granicą. Dużo naszych rodaków twierdzi, że zabierają tylko miejsca pracy. Jednak nie jest to prawda. Ostatnio coraz większa ilość pracodawców zmaga się z brakiem pracowników. A jak zatrudnić takie osoby? Pracowników z Ukrainy możemy znaleźć za pomocą agencji pracy.

Miejsca pracy a zatrudnianie pracowników – co warto wiedzieć?

Twierdzenie, że osoby z Ukrainy zabierają nam pracę jest błędne, ponieważ według GUS w 2020 roku rodaków naszych za granicą było ponad 2 milionów 230 tysięcy. Jest to duża liczba osób, która by spokojnie zasiliła wolne miejsca pracy w Polsce. Można śmiało powiedzieć, że obcokrajowcy mówią tak samo o nas, jeśli pracujemy w firmach zagranicznych. Pracownicy z Ukrainy są bardzo często wykwalifikowanymi osobami i jak najbardziej kompetentnymi do pracy w różnych branżach. Według badań OTTO Work Force mamy informację że 89% badanych Ukraińców posiada wykształcenie wyższe lub średnie, a 72% z nich pracuje fizycznie. Współpraca z pracownikami zza wschodniej granicy może być długotrwałą jak i może być krótką współpracą. Długa współpraca jest korzystna dla nas, ponieważ możemy takiego pracownika podszkolić w języku polskim oraz na danym stanowisku, przez co mamy dobrze wykwalifikowanego, stałego pracownika. Takim pracownikom zależy na zarabianiu pieniędzy – czym więcej tym lepiej, także mamy możliwość zatrudnić pracownika który pracuje więcej czyli na przykład 10 lub 12 godzin. Oczywiście pracownicy z Ukrainy Nowa Sól powinni być traktowani tak samo jak polscy pracownicy, z należnym szacunkiem. Muszą oni, tak jak każdy pracownik przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Pracownicy z Ukrainy Nowa Sól

Zatrudnienie z pomocą agencji – dlaczego warto skorzystać z jej usług?

 Warto pamiętać o tym, że zatrudniając Ukraińców przez agencję pracy mamy spokój z dokumentami, ponieważ agencja zajmuje się załatwianiem legalizacji pobytu w Polsce jak i szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bardzo często spotykamy się z tym, że agencja pracy organizuje nocleg oraz transport do miejsca pracy dla pracowników. Samemu także jest łatwo znaleźć zakwaterowanie, ponieważ jest coraz więcej miejsc w którym można zakwaterować pracowników z Ukrainy.

  Jeśli zatrudnimy takich pracowników przez agencje pracy nie musimy się martwić o kompetencje, ponieważ agencja poszuka odpowiednich osób na to stanowisko.