Czy praca zdalna jest wygodna? Może lepiej dojeżdżać do biura?  

W trakcie pandemii wiele firm spróbowało pracy zdalnej po raz pierwszy. I niektóre z nich już tak zostały. Co to oznacza dla pracowników? Czy Home Office jest wygodniejszy? Wiele zależy od tego, czy posiadają oni dobry sprzęt komputerowy Gorzów, który pozwala na płynną pracę. Jakie zobowiązania wobec pracowników  na zdalnym ma aktualnie pracodawca?

Home Office – „Zamulający” sprzęt komputerowy Gorzów to nie jedyny problem

Praca w domu ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwości późniejszego budzenia się. Przede wszystkim nie trzeba poświęcić czasu na dojazd i powrót do domu. Kobiety często nie muszą się przy takim układzie malować. Kolejną zaletą jest przyjemne stanowisko pracy. Czy może być coś lepszego od ciepłych kapci, herbaty na zawołanie i wygodnego krzesła lub nawet kanapy? Oczywiście wiele zależy również od tego, czego życzy sobie szef. Może musisz być stale na łączach? Korzystasz z Teamsa lub Zooma? W takim razie wiesz, jak duże znaczenie ma dobry sprzęt komputerowy Gorzów. Jeszcze lepiej rozumieją to osoby wykonujące usługi It Gorzów. Dziś dobry laptop kosztuje około 3,5 tysiąca złotych. Komputer ciut taniej. To bardzo duży wydatek, jak na jeden raz. Ale jest nadzieja – obowiązki szefa.

Usługi it Gorzów

 Pracodawca i jego zobowiązania po nowelizacji ustawy  

Po nowelizacji kodeksu pracy pracodawca musi zapewnić pracownikowi zdalnemu narzędzia pracy, niezbędne materiały i urządzenia techniczne do pracy zdalnej. To oznacza, że sam powinien zatroszczyć się o to, by pracownicy mieli sprzęt komputerowy. Pracodawca jest także zobowiązany do pokrycia kosztów bezpośrednio związanych z wykonywaniem pracy zdalnej (np. energii elektrycznej), jeżeli przewiduje to porozumienie lub wewnętrzny regulamin. Powinien zapewnić pracownikowi szkolenia oraz wsparcie techniczne, a także ustalić ewentualne warunki wypłacania ekwiwalentu. Pracujesz zdalnie i nie masz żadnych zwrotów? Dobrze zapoznaj się z kodeksem pracy, podpytaj współpracowników jak to wygląda u nich i – jeśli okaże się to słuszne – śmiało apeluj do pracodawcy o zwroty kosztów chociażby za prąd.