Hurtownie stali – jakie inne usługi świadczą oprócz sprzedaży stali?

Hurtownia stali, jak każdy wie to miejsca, gdzie zakupić można stal. Oferta każdej z nich jest różna, tak samo jak ceny. Zastosowanie metali jest ogromne – metale wykorzystywane są w wielu miejscach. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się, z jakich usług skorzystać mogą klienci hurtowni stali?

Jakie materiały zakupimy w hurtowni stali?

Poznań hurtownia stali w swojej ofercie posiada różnorodne stale. Istotne są ich właściwości. Klienci najczęściej decydują się na zakup stali kwasoodporne i żaroodpornej. Korozja na rdzę czy też odporność na wysokie temperatury są istotne, jeżeli chodzi o zastosowanie stali. W takich hurtowniach najczęściej dokonuje się zakupu takich materiałów jak: blacha kwasoodporna i żaroodporna, pręty kwasoodporne i żaroodporne, rury i inne produkty.

Co jest istotne podczas zakupu stali?

Na rynku jest wiele hurtowni stali, które oferują różnorodne produkty. Na co klienci najbardziej zwracają uwagę, dokonując zakupu metali? Jednym z ważniejszych kryteriów jest oczywiście cena, która nie powinna być ani za wysoka, ani za niska. Ważna jest również jakość produktów – powinny one posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty jakości. To, na co klienci zwracają również uwagę to: dostępność produktów, opinie innych klientów o produktach.

Pręty kwasoodporne

Czy hurtownie stali świadczą jakieś usługi?

Kupują stal, nie zawsze jest ona w odpowiednim rozmiarze. Często potrzebujemy konkretnego kształtu metalu czy też chcemy, aby krawędzie stali były najwyższej jakości. Przedsiębiorstwa chcąc zaspokoić potrzeby klientów coraz częściej poszerzają swoją ofertę o  usługi, z zakresu obróbki stali. Do najczęściej spotykanych usług zalicza się

  • cięcie wodą – dzięki tej obróbce uzyskuje się perfekcyjne krawędzie przy obrabianym materiału, które nie wymagają dalszej obróbki,
  • frezowanie CNC – możliwa jest obróbka nie tylko metali, ale również i innych materiałów o płaskiej powierzchni,
  • toczenie CNC – tej metodzie poddaje się materiały w kształcie brył obrotowych, można obrabiać zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną część materiału.