Najlepsze kursy dla mężczyzn – W co inwestować, żeby mieć pracę 

W mediach społecznościowych i na różnych stronach z ogłoszeniami co chwila widzimy oferty dotyczące kursów dla kobiet. Na przykład kurs kosmetyczny, fryzjerski, kurs stylisty paznokci i tak dalej. A czy są jakieś kursy dla mężczyzn? Jak najbardziej! Co powiesz na zostawanie elektrykiem? A może wolisz być operatorem dźwig Poznań? Jest jeszcze wiele kursów, z których możesz skorzystać. W tym artykule powiemy o nich więcej. Zapraszamy.

Dlaczego warto inwestować w kursy zawodowe?

Każdy kurs zawodowy jest inny. Może mieć ma inną cenę, trwać dłużej bądź krócej. W pandemie wiele kursów zaczęło się odbywać online, a niektóre zostały w sposób stacjonarny. Czy warto brać udział w kursach zawodowych? Przeważnie nie pracujemy w zdobytym zawodzie. Wiele osób, wybierając szkołę, jeszcze nie wiedziało, co chce robić w przyszłości, co lubi robić i tak dalej. Inni nie znaleźli satysfakcjonującej pracy. Dlatego tak popularne są teraz kursy doszkalające lub pozwalające zdobyć całkiem nowe umiejętności. Dzięki posiadaniu różnych kursów stajemy się cenniejszymi pracownikami. Już samo CV, w którym jest mowa o zakończeniu kursów wygląda dla potencjalnego pracodawcy zachęcająco.

usługi dźwigowe Poznań

Uprawnienia na dźwig Poznań

O co chodzi z uprawnieniem na dźwig Poznań? Zacznijmy od tego, że do wyboru są dwie opcje:

  • Kurs IIŻ –dedykowany jest obsłudze żurawi stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych oraz samojezdnych.
  • Kurs IŻ – dotyczy żurawi wieżowych, szybko montujących oraz szynowych.

Ile zarabia operator dźwigu? Średnia pensja operatora dźwigu wynosi W 4 950 PLN brutto. Co drugi operator żurawia wieżowego otrzymuje pensję od 4 060 do 6 410 złotych. Niestety, same warunki pracy nie zawsze bywają łatwe. Gdy jest lato, temperatura w kabinie potrafi przekroczyć nawet 35 stopni Celsjusza. Usługi dźwigowe Poznań polegają na transportowaniu kilkuset kilogramowych, a nawet kilku tonowych materiałów, wykorzystując przy tym bardzo duże maszyny, dlatego obsługa tych maszyn wiąże się też z odpowiedzialnością.   Tak naprawdę wszystkie kursy związane z budowlanką są opłacalne. Między innymi na koparko-ładowarkę czy na spawacza. Spawacz często ma szansę na karierę za granicą.

Inne opcje

Jakie zawody są dziś opłacalne poza wymienionymi wyżej? Na pewno warto pójść w stronę informatyki. Programiście zarabiają dziś naprawdę dobre pieniądze. Nasz świat mocno przeniósł się w sferę online. Ale urządzenia, z których korzystają informatycy działają na prąd. Zawodem, który nigdy nie przestanie być potrzebny jest elektryk.