Ortopeda Poznań – Choroby ortopedyczne, które można leczyć

Wizyta u specjalisty często wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu, nerwów i nierzadko pieniędzy. Wiele osób przez to lekceważy różne objawy. To w konsekwencji doprowadza do rozwinięcia się schorzeń. Niektóre z nich można leczyć, na inne jest już za późno. Powiemy o kilku chorobach ortopedycznych, ich objawach i przyczynach.

Ortopeda Poznań – Choroby ortopedyczne

Ortopedia zajmuje się nie tylko dolegliwościami wynikającymi z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego, ale też wszelkimi zaburzeniami w obrębie więzadeł, stawów, mięśni, ścięgien czy nerwów. Do najpopularniejszych chorób ortopedycznych należą:

  • Zespoły bólowe kręgosłupa
  • Osteoporoza
  • Dna moczanowa
  • Zespół cieśni kanału nadgarstka
  • Haluks
  • Łokieć tenisisty

Ortopeda Poznań ma na celu nie tylko zdiagnozowanie danego schorzenia, ale także wprowadzenie najodpowiedniejszego leczenia.

dobry ortopeda Poznań

Haluks, zespół cieśni nadgarstka, dna moczanowa

Wyżej wymienione schorzenia są jednymi z tych, o których słyszymy najczęściej. Skąd się biorą? Haluks może być przekazywany z pokolenia na pokolenie, ale także wynika czasem z niewygodnych, źle dopasowanych butów. Można go leczyć za pomocą niesterydowych leków, jednak w zaawansowanych przypadkach konieczny jest zabieg. Zespół cieśni nadgarstka występuje zwykle u kobiet i najczęściej spowodowany jest nadwyrężeniem jednej z rąk. Przy tym schorzeniu najskuteczniejszy jest zabieg jednak często choroba ta nawraca. Dna moczanowa leczona jest tak, jak w przypadku haluksa lekami niesterydowymi.

Dobry ortopeda Poznań – Odwiedź specjalistę, póki czas

Niestety nie wszystkie choroby da się wyleczyć, jednak im wcześniej odwiedzimy dobrego ortopedę Poznań, tym większe prawdopodobieństwo, że odczuwalne przez nas skutki będą niewielkie. Nie ma sensu zwlekać tak długo, aż ból będzie nie do zniesienia, a jedyną możliwością  leczenia zostanie operacja. Jeśli odczuwasz ból kręgosłupa, stawów, kości lub czujesz mrowienie w jednej z kończyn, nie zwlekaj. Udaj się do specjalisty, który może Ci pomóc.